Lokalizacja

Pensjonat zlokalizowany jest w miejscowości Czorsztyn Stylchyn - w bezpośrednim sąsiedztwie Jeziora Czorsztyńskiego, gdzie znajdziemy niezakłóconą ciszę oraz przepiękne i niepowtarzalne widoki, a przy tym miejsce to jest idealnie skomunikowane turystycznie.

Wyprawa w Tatry autem zajmuje ok. 60 min – zarówno w rejon Zakopanego, Morskiego Oka, jak i Tatry Słowackie. Szczawnica i Nowy Targ leży w odległości zaledwie 15 km. Do Białki Tatrzańskiej dojedziemy autem w ok 30 min, a do Krakowa mamy 110 km.

Czorsztyn malowniczo położony nad Jeziorem Czorsztyńskim, w sercu polskich gór, pomiędzy trzema Parkami Narodowymi: Pienińskim, Gorczańskim i Tatrzańskim co stanowi o niezwykłości i pięknie tego regionu.

Pensjonat leży w najpiękniejszym krajobrazowo punkcie – na malowniczym półwyspie Stylchyn, z pięknymi widokami na Tatry, Pieniny i Babią Górę oraz wznoszącymi się nad wodami jeziora zamkami w Czorsztynie i Niedzicy, które stanowią jedną z ważniejszych atrakcji turystycznych regionu.

Atrakcje turystyczne

Osada Czorsztyn to skansen turystyczny składający się z zabytkowych drewnianych budynków i willi, chałup i budynków gospodarczych oraz kamiennych piwniczek pochodzących z XIX i początku XX wieku.

1/8

Dla miłośników żeglarstwa do dyspozycji pozostaje przystań żeglarska Podhalańskiego Towarzystwa Żeglarskiego, gdzie można wypożyczyć jachty, kajaki, rowery wodne czy skorzystać z rejsu statkiem po Jeziorze Czorsztyńskim.

Więcej na: http://ptznowytarg.pl/

1280px-Widok_na_zbiornik_czorsztynski.jp
mapa-2017-z-podpisem2.jpg

Dla miłośników sportów zimowych na górze Wdżar znajdziemy – kompleks narciarski „Czorsztyn-Ski” (wyciągi orczykowe, całoroczna kolejka krzesełkowa, trasa biegowa), bacówka, całoroczny „roller coaster” oraz szkoła paralotnictwa.

Więcej na:  http://www.czorsztyn-ski.com.pl/

Kolejnym punktem wartym zwiedzenia są z pewnością średniowieczne zamki w Czorsztynie i Niedzicy, zapora wodna oraz gotyckie drewniane kościółki w Dębnie, Harklowej i Łopusznej oraz gotyckie kościoły w Niedzicy i Frydmanie.
 

Niewątpliwie wartą uwagi atrakcję znajdziemy w przystani flisackiej w miejscowości Sromowce-Kąty, gdzie rozpoczyna się najsłynniejszy w Polsce spływ tratwami przełomem Dunajca z przepięknymi widokami na Pieniny.

Zamek w Niedzicy
Zamek w Niedzicy

Zamek Czorsztyn
Zamek Czorsztyn

Harklowa kościół
Harklowa kościół

Zamek w Niedzicy
Zamek w Niedzicy

1/4

Region Jeziora Czorsztyńskiego posiada unikalne połączenie otoczenia gór, wody, lasów z widokiem na Tatry, Gorce i Pieniny, w jednym miejscu znajdziemy tyle ciekawych turystycznie obiektów wartych odwiedzenia.

Unikalność tworzy również fakt, iż znajdziemy w regionie żywy folklor i sztukę ludową.

 

Wszystkie te czynniki sprawiają, iż jest to region ciekawy i warty odwiedzenia bez względu na porę roku jaką obierzemy na nasz wymarzony urlop.